70 de ani

acum 3 ani 9 luni - acum 3 ani 9 luni #1 de Nick
70 de ani was created by Nick
Anul acesta avem eclipsă totală de soare, moment ce coincide cu celebrarea a 70 de ani de la nașterea Israelului.
Sunt anumite profeții legate de aceste evenimente.
Conul de umbră al eclipsei va traversa de la vest la est Statele Unite.

Mă întreb oare dacă există o legătură între a-l visa chipul lui Iisus cu fața însângerată și vederea imaginii hărții Americii, cu evenimentele de mai sus?! Mai exact cu profeția revenirii Lui.

جوليته
JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 3 ani 9 luni - acum 3 ani 9 luni #2 de Nick
Replied by Nick on topic 70 de ani

harta maximului eclipsei de soare

en.wikipedia.org/wiki/Solar_eclipse_of_August_21,_2017

Ce vad eu.... foarte multe planete retrograde...descendentul conjunct cu Algol...

Si ....o stea a lui david....nu foarte exacta...

Mihnea,ne poti face o interpretare astrologica a momentului eclipsei?
Te rog frumos!
Kiss

PS
daca ai timp

si PS 2

1. Daca eclipsa pica pe cuspida casei x in harta unei persoane,ce efecte are?
2. Daca este eclipsa la aniversarea zilei de nastere,ce efecte are asupra persoanei?

Multumesc tare,tare mult!

si PS 3

Poate afecta si Romania,la un nivel mai puternic, aceasta eclipsa,tinand cont ca face parte din acelasi ciclu saros,iar eclipsa precedenta a fost in 1999 cu un maxim pe Romania?

observatie!

Intre San Francisco si Salem,pe unde "intra" eclipsa nu sunt decat vreo 400 km.....

جوليته

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea

acum 3 ani 9 luni #3 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic 70 de ani
Ce știu despre eclipse este că prevestesc întotdeauna ceva rău. Ceea ce este normal, nu e ceva de bun augur ca Soarele sau Luna să dispară de pe cer pentru câteva minute. Și că eclipsele afectează tări și popoare așa cum spui, dacă eclipsa se desfășoară deasupra lor. Din România nu se vede eclipsa. Pentru noi toate decurg la fel. De ce să nu stăm liniștiți?

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 3 ani 9 luni - acum 3 ani 9 luni #4 de Mihnea
Replied by Mihnea on topic 70 de ani
Sau nu neapărat întotdeauna produc ceva rău. Oricum am găsit în Tetrabiblos așa:

Usually, however, those men are affected by the more universal ills who in their own genitures happen to have the most essential places, by which I mean those of the luminaries or of the angles, the same as those that furnish the cause of the general misfortunes, that is, the places of the eclipses or the places directly opposite.

Adică efectul este cumva global, la nivel de țară. Dar unii oameni sunt mai afectați decât alții și anume cei ce au Soarele sau Luna natală sau cele 4 unghiuri (Asc, Desc, MC, FC) conjuncte cu gradul eclipsei sau cu gradul opus acesteia.

Just go down the rabbit hole.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo, Nick

acum 3 ani 9 luni #5 de Nick
Replied by Nick on topic 70 de ani
Aha! Eu am găsit următoarea afirmație

Dacă eclipsa este conjunctă cu mijlocul cerului, dar nu există o planetă cu care să facă parte din acea conjuncție, modul în care va influența eclipsa domeniul casei X, este dat de ultima planetă peste care a trecut soarele în tranzit înaintea eclipsei și aspectele pe care le face aceasta în harta natală.
Nu știu cât de corect m-am exprimat dar înțelegi tu.

جوليته
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea, gallardo

acum 3 ani 9 luni #6 de gallardo
Replied by gallardo on topic 70 de ani
Tot astrologii sustin ca, la nivel personal, eclipsa de soare poate avea un impact imens asupra vietii noastre cand face un aspect de conjunctie sau opozitie cu o planeta natala, pentru ca destinul lucreaza in favoarea noastra, creaza o noua directie, iar cu cat ne vom opune mai mult acestei noi directii cu atat putem avea mari probleme, inclusiv de sanatate.

De asemeni, eclipsele aduc trezirea, constientizarea, iluminarea unei noi directii, cu cat ne vom opune noilor directii cu atat mai mult viata noastra devine mai grea.

Personal sustin ca eclipsele pot aduce si mari (sau mici) revelatii....

Sometimes you gotta run before you can walk
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea, Nick

Timp creare pagină: 0.108 secunde
Motorizat de Forum Kunena