Horoscop zilnic pe instagram!

Will The Star Of Bethlehem Return In 2020?

acum 9 luni 2 săptămâni - acum 9 luni 2 săptămâni #7 de gallardo
Replied by gallardo on topic Will The Star Of Bethlehem Return In 2020?

Nick a scris: Mey, io, habar n-am de ce am scris Peter Moon! Că nu m-am gândit deloc la Radu Cinamar.

Hi! Hi! Zic acum că o fi de la " ia uită-te ce zice acolo! "

O fi fost tot Sinele, ce vorbi prin mine, fiind trează. Nu în vis.

Nu țin minte ce scrie prin carte decât ceva extrem de vag.... Cartea asta nici nu am citit-o... decât ceva fragmente...

" H " de la " H "?! :oops:

Vro' întâlnire de grad zero?!
Să mai fie?

Dacă te referi la
Transylvanian Sunrise
scrisă de
PETER MOON și RADU CINAMAR,
nu am citit.o....

Sometimes you gotta run before you can walk

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 9 luni 2 săptămâni - acum 9 luni 2 săptămâni #8 de Nick
Da.La cartea asta. O caut acum da' nu-i în română...

Hm! Da' nici nu am scris că ar fi vorba de cartea asta...

PS
Ha!

Ia uite ce zice sfatul bătrânilor!

Cartea Transylvanian Sunrise de Radu Cinamar si Peter Moon un bestseller international despre Descoperirea epocala din Bucegi!

Cartea Transylvanian Sunrise ca sa inteleaga lumea este varianta in engleza a volumului 1 scris de Radu Cinamar si anume "Viitor cu cap de mort",

Deci, volumul I trebuie să-l caut!

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

acum 9 luni 2 săptămâni #9 de gallardo
Replied by gallardo on topic Will The Star Of Bethlehem Return In 2020?
@"Vro' întâlnire de grad zero?!"

Întâlnire de gradul al 3.lea, zic io :P

Sometimes you gotta run before you can walk
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 9 luni 2 săptămâni #10 de Nick
:)

"O inițiere secretă..."

Da ', de ce secretă?! :oops:

acum 7 luni 1 săptămână #11 de Nick
Fiind vorba despre stele,și fixe, scriu aici.

"Impressive presence of fixed stars at the hiatus moment
It is very interesting that, in this year’ hiatus moment, every planet, with no exception, and every sensitive point of the chart is in a direct relation with at least one fixed star (as it is well known, the stars are called „fixed” because, in relation with the planets, they have an extremely slow motion – a degree at each 72 year). To benefit from the influence of a fixed star or to capitalize on its energy should be no more than a degree away from fixed star that falls for a limited period of time in question. We mention that the most powerful aspect for the relationship between the planets and the fixed stars is the conjunction aspect.

Another particular feature is that each fixed star acquires in the chart the characteristic of the planet with which falls in conjunction. This is due mainly to their mostly Mercurial nature, which makes that the importance and the influence of Mercury to considerably enhance during the new solar year, and the domains of the VIIIth House (the house of Mercury residence in this chart) to gain also a considerable importance. (For a deeper understanding of the issues associated with this astrological House, we recommend the re-reading of the esoteric meanings of the Sign of Virgo – which is fundamentally linked with the VIIIth House, aspects that were presented in the holiday brochure Costineşti 2008).

The fixed stars involved in the chart of the moment of maximum of this year’ solar hiatus are in number of 17 stars, which entitles us to believe that, during this solar year, symbolically speaking, God „will open His Heavens” so He will manifest as never before, offering to the human kind overwhelming spiritual gifts. We could even say in this regard that very special synchronicities are announced, our choices are supported and fully accelerated, in their fulfillment, by tremendous cosmic energies."

Prin analogie, " traducerea " se potrivește și unui moment al unei nașteri.

Nu doar momentului de hiatus la care se face referire în interpretarea astrogramei momentului din 2010.

www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=EN&item=6367

Dap! Interesant.

Unde mai pun la socoteală faptul că prin decembrie 2010, să zic,nu-ș exact cine a intervenit, dar a intervenit un moment, care a dus la o schimbare, către căutare!

Io zic, că mă pot exprima astfel :

Pentru că totul este interconectat, și pentru că pe drumul pe care am apucat primim întotdeauna indicii, pentru a descifra ițele Ariadnei, doar tre să urmărim firul.
Mergând în direcția corectă, indiciile vin unul după altul.
Important este să nu renunți. Să nu te oprești în a căuta. Că dacă te oprești, nu poți ajunge la capătul firului, acolo unde poți găsi răspunsul întrebărilor tale.

Timp creare pagină: 0.115 secunde
Motorizat de Forum Kunena