C.S.A.T.-ul, vinovat de ucidere din culpă

acum 1 lună 2 săptămâni - acum 1 lună 2 săptămâni #7 de Nick
Să vedem ce spune și nea Cristoiu

m.mediafax.ro/social/gandurile-cristoiu-...agire-video-18253938

"ORA 19:08 Avem dovezi multe şi ferme în legătură cu bâlbâiala autorităţilor. Să începem cu principala instituţie vinovată, STS. Mi-am dat seama câţi oameni are în presă această instituţie. Sunt mulţi jurnalişti care au dat fake news-uri în legătură cu STS. Alexandra a sunat la 112. La nivel de societate s-a transmis conştiinţa că e bine să suni la 112. Alexandra a făcut acest lucru deoarece STS a promovat mereu capacitatea sa de a localiza. Toţi suntem convinşi că ei ne pot localiza."

Din punctul meu de vedere este extrem de clar cine poartă răspunderea cea mai mare înainte de toate bâlbele celorlați. Bâlbe,care nu-i exonerează de răspundere nici pe aceștia.

S.T.S.- ul! Și cel care îl are în subordine pentru că nu l-a verificat sau nu l-a ajutat, în calitatea pe care o are.

S.T.S.-ul, în secunda 1 a apelului la 112 trebuia să cunoască cu precizie locația!

Că de-asta suni la 112! Că există un pericol.

Eu,așa am gândit din primul moment în care am auzit despre caz.

Și... rar de tot, zic eu,mă mai poate înșela intuiția acum .

PS
Numa' io știu cât de importantă este precizia în timp și spațiu! Numa' ici, pi Mihnea, cât îmi bătui capu'!
Asta, ca să mai destind un pic fețele!

PS2

Ha! Ia te uită ( dep, nici io nu citii tot)

"Dacă Barna voia pe bune să concureze, îl mânca pe Iohannis pe subiectul STS."

Păi vezi!
N-au curaju' frate!
Io,degeaba strig.

De fapt io, n-am ce pierde nici ce câștiga, când cer "capu' lui Moțoc".

Ăștialalții,dep!
Au funcții, relații, cumetrii. Cum să le strice?!

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 lună 2 săptămâni #8 de Nick
Hai că s-a terminat ședința CSAT, condusă de prezidențiabil.

m.stirileprotv.ro/lbin/mobile/index.php?article_id=3827274

Io, citesc pe sărite. Mă obosește....

"- Am ajuns aici pentru că guvernele din ultimii ani au umplut țara de incompetenți în funcții, au pus în schimb slugi, oameni incapabili. Corupția și incompetența distrug statul! Dreptul la viață este cel mai important drept al omului."

"- Lipsa dotărilor, atât cu mijloace de deplasare, cât și cu privire la tehnică în domeniul IT. Una dintre cauzele principale de deprofesionalizare a instituțiilor a fost și numirile pe criterii politice, nu profesională."

"- S-a constatat că institușiile care au responsabilități nu au reușit în urma unui șir lung de erori să asigure un drept fundamental, dreptul la viață și integritate fizică și psihică. M-am consultat cu specialiști pentru a pune la punct soluții concrete. Nu am atribuții decât în CSAT."

Păi și mama ei de treabă... C.S.A.T.-ul pe cine are în subordine?! Nu cumva și S.T.S-ul, printre altele?!

Frateeeeee! Soluția concretă este aia din hotărârea CSAT 128 din 10 decembrie 2015!!!!
Să funcționeze 112!

csat.presidency.ro/files/documente/Ghid_...019_CSAT_14425ro.pdf

Unde scrie negru pă alb :

"Ţinta finală a acestui demers o reprezintă siguranţa cetăţenilor României, indiferent de studii, vârstă, apartenenţă socială sau politică."

De ce nu s-a urmărit subiectul?

acum 1 lună 2 săptămâni - acum 1 lună 2 săptămâni #9 de AlexSeche
Replied by AlexSeche on topic C.S.A.T.-ul, vinovat de ucidere din culpă
Ce este trist pt.mine , o aplicatie gen UBER , TaxiFly , Clever, te localizeaza in 5sec si ditai serviciul STS in 5 zile......probabil sts localizeaza cu pixu si echerul. Uber foloseste gprs , gps , sateliti. Nu stalpi...
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 1 lună 2 săptămâni #10 de MarianaF
Replied by MarianaF on topic C.S.A.T.-ul, vinovat de ucidere din culpă
TRAFICANTUL ÎNTÎI AL COLONIEI ROMÎNIA, Klaus Werner Iohannis, a spus că PSD ALDE au deprofesionalizat instituțiile statului!
Desigur, "reprofesionalizarea" ar însemna promovarea pe funcții decizionale a tuturor activiștilor SOROȘ din MAI, PARCHETE și JUDECĂTORII!
Adică inversarea procesului de detoxifiere început de DRAGNEA și stopat brutal, o dată cu condamnarea lui de către un complet declarat ILEGAL pe o faptă pentru care ceilalți acuzați au fost ACHITAȚI.
Ședința CSAT a fost o gargară ieftină fără plan de acțiune cu privire la MAFIA TRAFICANȚILOR DE CARNE VIE (inclusiv ORGANELE fiindcă acolo sunt zecile de milioane de dolari) și fără declanșarea stării de urgență privind RĂPIRILE DE COPII ZIUA ÎN AMIAZA MARE!
În continuare sunt 2000 de persoane (majoritatea covîrșitoare fete tinere) DISPĂRUTE LA NIVEL NAȚIONAL pe dosare aflate în lucru de care MINISTERUL DE INTERNE care NU SUNT LUCRATE și care vor rămîne victimele BANDIȚILOR ce servesc MAFIA ORGANELOR INTERNE!
Ancheta de la CARACAL se va duce în direcția dorită de MAFIA TRAFICANȚILOR DE ORGANE și anume un criminal singuratic care a răpit și omorît fetele noastre din plăcere!
DE acum înainte, romîni, nu mai aveți dreptul să spuneți că n-ați știut!
De acum înainte, tot răul care vi se va întîmpla, vi se datorează lașității și complicității voastre!

Maria tu ce zici ? mai traieste Alexandra ?

Da ! Alexandra traieste! A fost vanduta traficantilor (sau urmeaza)de carne vie.
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 1 lună 2 săptămâni #11 de Nick
Diferența constă în indiferență!
Una e să-ți faci datoria și alta să mergi după câștig.

Ori S.T.S.-ul de ce nu are dotarea necesară?!
Nu s-au pus de acord cu acordarea câștigurilor ?!
Că de bani, am înțeles că nu este problema!

acum 1 lună 2 săptămâni #12 de Nick
Nu,MarianaF. Sufletul s-a dus printre îngeri.
Dar trupul, a fost ca un Isus răstignit.
Pe mine m-a durut tare mult în momentul în care am aflat. Mai mult decât " Colectiv ".Parcă a fost din mine. Așa am simțit. A fost altceva.... decât " Colectiv ".Cu toate că acolo au fost mult mai mulți.

Spun cu durere, dar sufletul acesta a ales sacrificiul.

Timp creare pagină: 0.261 secunde
Motorizat de Forum Kunena