Instagram (01 Sep 2018)

Poți urmări postările mele de pe Instagram . O fotografie frumoasă în fiecare zi :)

Citatul zilei

acum 2 luni 1 săptămână #61 de gallardo
Replied by gallardo on topic Citatul zilei
Citatele zilei :

ASPECTELE PLANETELOR
www.scribd.com/doc/46933402/Aspectele-dintre-planete
ASPECTELE SOARELUI

Soare în conjuncţie cu Luna : “Sufletul nostru are nevoie de unul complementar, de dragul căruia să aibă grijă de propria sa esenţă.”SENECA

Soare în sextil, triunghi cu Luna : “Toţi cei care sunt fericiţi, aduc fericire celorlalţi şi nu o iau de la nimeni; fericirea se întoarce la acela care a dăruit-o.”CARMEN SYLVA

Soare în cuadratură, opoziţie cu Luna : “Treci din lumină în umbră pentru a face loc altora.”VOCEA TĂCERII

Soare în conjuncţie cu Mercur : “Cunoaşterea umană înseamnă dualitate, dar cunoaşterea divină înseamnă unitate.”DR.ANNIE BESANT

Soare în conjuncţie cu Venus : “Iubirea este aur; a dărui înseamnă a primi; a uita de sine înseamnă a te găsi în sine.”WEILER

Soare în conjuncţie cu Marte : “Pentru a controla puterea unei pasiuni nu trebuie să o distrugem, ci să o orientăm într-o altă direcţie, mai înaltă .”Dra. WACHTMEISTER

Soare în sextil, triunghi cu Marte: “Încrede-te în tine însuţi. Orice inimă creşte sub acest arc de oţel.”EMERSON

Soare în cuadratură, opoziţie cu Marte : “Dorinţa noastră nu va fi niciodată satisfăcută, chiar dacă vom primi tot ceea ce ne dorim. Dar va fi imediat satisfăcută dacă ne refuzăm ceva.”PASCAL

Soare în conjuncţie, sextil, triunghi cu Jupiter : “Ieşind din conştiinţa noastră interioară, o eternă tinereţe tot mai liberă şi o pace eternă ia naştere.”SCHLEIERMACHER

Soare în cuadratură, opoziţie cu Jupiter : “Nu înseamnă oare corectitudinea să ai inima avântată şi nu conduce asta la reflecţie şi apoi la percepţia faptului că orice calitate este constructivă şi orice defect este distrugător?”STAINTON

Soare în conjuncţie, cuadratură, opoziţie cu Saturn : “Linişteşte-te, suflet trist şi opreşte-ţi nemulţumirea! În spatele norilor, Soarele şi-a păstrat încă strălucirea.În orice viaţă trebuie să şi plouă uneori,Unele zile sunt triste şi pline de nori.”LONGFELLOW

Soare în sextil, trigon cu Saturn: “Oştirile cerului luptă alături de acela care plin de credinţă, înfăptuieşte ceea ce consideră a fi bun şi drept.”L. WHITING

Soare în conjuncţie cu Uranus: “Dacă suntem dornici să ne deschidem inima faţă de vocea spiritului infinit, vom deveni clarvăzători şi vom putea vedea până în esenţa lucrurilor.”
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Mihnea, Nick, -Principesa-

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 2 luni 1 săptămână #62 de -Principesa-
Replied by -Principesa- on topic Citatul zilei
"Nu exista balanta pentru cantarirea sentimentelor. Se spune ca in dragoste, intotdeauna, dai mai mult decat primesti sau, poate, e invers? Sa iubesti si sa-i daruiesti persoanei iubite ce-si doreste, nu doar posibilitatea de a-si satisface placerile mondene, ci sa-i jertfesti chiar onoarea ta este, oare, o dovada suprema de dragoste, sau de nesfarsita incredere, sau de copilareasca naivitate, sau, pur si simplu, de nesabuinta?" :pink:
- Honore de Balzac -
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 2 luni 1 săptămână #63 de Nick
Replied by Nick on topic Citatul zilei
Poate toate la un loc.
Sau, iubire nebună!

Această imagine este ascunsă vizitatorilor.
Vă rugăm să vă autentificaţi sau să vă înregistraţi pentru a o vizualiza.

Această imagine este ascunsă vizitatorilor.
Vă rugăm să vă autentificaţi sau să vă înregistraţi pentru a o vizualiza.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: -Principesa-

acum 2 luni 1 săptămână #64 de gallardo
Replied by gallardo on topic Citatul zilei
„Dragostea înseamnă îngăduinţă”
Marc Levy

Cuvântul toleranță vine din latinescul tolerare care înseamnă a suporta.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick, dora_5, -Principesa-

acum 2 luni 1 săptămână #65 de -Principesa-
:heart: :kiss: :flower: :angel: :give-heart: :pink:

Dragostea presupune si ingaduinta
Atunci când eram copil, îmi amintesc că mamei mele îi plăcea să gătească pentru mine și tatăl meu. Într-o seară, pe când mama mea s-a întors de la o treabă obositoare, în vremea cinei a pus înaintea tatălui meu o farfurie o felie de pâine cu marmeladă și o friganea arsă. Eu așteptam ca tatăl meu să-i facă observație pentru acea friganea arsă. Acela însă a luat-o în mâini și în timp ce o mânca, m-a întrebat cum a fost ziua mea la școală. Nu-mi amintesc ce i-am răspuns în acea seară, dar îmi amintesc să am auzit-o pe mama cerându-și iertare de la tatăl meu pentru friganeaua arsă. Însă ceea ce nu voi uita niciodată a fost răspunsul lui:

– Draga mea, îmi plac mult când sunt arse!

Mai târziu, tot în acea seară, am mers să-l sărut pe tatăl meu pentru a merge la culcare și l-am întrebat dacă într-adevăr i-a plăcut atât de mult acea friganea arsă. Atunci el m-a cuprins în brațe și mi-a spus:

– Fiul meu, mama ta a avut o zi foarte grea la serviciu și era foarte obosită. Și în afară de aceasta, o friganea arsă nu a vătămat pe nimeni. Însă cuvintele aspre au amărât pe mulți.

Știți, viața este plină de lucruri nedesăvârșite și de oameni nedesăvârșiți. Nu sunt cel mai bun în ceva și uit zilele de naștere și sărbătorile, așa cum fac toți ceilalți. Însă ceea ce am învățat în acești ani este să fiu îngăduitor față de greșelile celorlalți și să apreciez felul lor diferit de a fi.

Este una dintre cele mai însemnate chei pentru crearea unei relații sănătoase și de lungă durată. Viața este prea scurtă, pentru a face ceva de care să ne căim mai târziu. De aceea iubiți-i pe oamenii din jurul vostru și arătați milostivire față de cei care nu o fac. Bucurați-vă de Viață! E păcat să o ratați…

luminapentrucandeladinsuflet.wordpress.c...upune-si-ingaduinta/

acum 2 luni 1 săptămână #66 de -Principesa-
Iubire, sete de viaţă,
Tu eşti puterea creatoare
Sub care inimile noastre
Renasc ca florile în soare.

-Alexandru Vlahuta-

Timp creare pagină: 0.199 secunde
Motorizat de Forum Kunena