Citatul zilei

acum 1 lună 3 săptămâni - acum 1 lună 3 săptămâni #439 de -Principesa-
Replied by -Principesa- on topic Citatul zilei
"Nu căuta! Ceea ce există, există. Oprește-te și observă!"

- Osho -
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick, Cris Tara

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 lună 3 săptămâni #440 de -Principesa-
" Adevărul e în tine, nu îl căuta în altă parte."

- Osho -
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 4 săptămâni 1 zi #441 de -Principesa-
"Să faci din viaţa mea un vis,
Din visul meu o viaţă."
:flower: :kiss: :pink:

- Mihai Eminescu -

acum 4 săptămâni 6 ore #442 de MarianaF
Replied by MarianaF on topic Citatul zilei
Cabinet Terapii Complementare-Daniel Gaucan
3 ore ·
"Incepand din octombrie 2019 si pana in mai 2020 va fi o perioada foarte intensa pentru corpul fizic: ca urmare a energiilor de vibratie foarte inalta ce vor scalda Pamantul vor avea loc schimbari majore in corpul nostru fizic, pe care o sa le simtiti. Dupa luna mai 2020, lucrurile se vor mai linisti din acest punct de vedere, lucrurile nu vor mai fi atat de intense, fiindca pana atunci, corpurile noastre fizice vor fi invatat ceea ce aveau nevoie sa invete, pentru a functiona la un nivel mai inalt de vibratie.
Depinde de fiecare dintre voi cum veti trece prin aceasta perioada.
Indiferent cat de bolnavi sunteti, in perioada amintita corpul vostru va va furniza informatiile necesare pentru a va insanatosi. Depinde de voi sa il ascultati si sa urmati indrumarile pe care vi le ofera.
Si la modul general, fiti deschisi cand este vorba despre indrumarile pe care vi le da corpul fizic, nu ramaneti blocati in vechile “reguli” (indiferent de ce natura sunt ele). De exemplu, corpul vostru poate sa va ceara sa reduceti cantitatea de zahar sau poate sa va ceara sa consumati mai mult zahar. Voi (mintea voastra) nu stiti de ce anume are el nevoie; el stie exact de ce anume are nevoie in fiecare etapa, asa ca ascultati-l.
Evident, voi puteti decide ca nu o sa consumati mai mult zahar, pentru ca mintea voastra spune ca “nu e sanatos”. Iar corpul vostru o sa spuna: ”In regula, o sa vedem cum o sa decurga lucrurile, in acest caz…”.
In perioada care vine, a-ti cunoaste propriul corp, a comunica permanent cu el si a-i asculta nevoile nu va mai fi o chestiune optionala. Nu veti face fata pana in luna mai, daca nu incepeti sa va cunoasteti corpul, sa comunicati cu el, sa-i onorati nevoile, ca sa puteti sa-l sustineti in toata aceasta perioada, in care va trece prin schimbari masive.
Asa ca fiti foarte, foarte atenti la ce vrea/va cere corpul vostru si nu mai tineti cont de ce va spun altii ca “trebuie”, “e bine”, “e sanatos” sau “e spiritual” sa faca/ manance/ bea corpul vostru."(Jason Estes)

acum 3 săptămâni 5 zile #443 de -Principesa-
"Învață să iubești. Foarte puțini oameni știu cum să iubească. Cu toții știu că au nevoie de iubire, cu toții știu că, fără iubire, viața nu are sens, dar nu știu cum să iubească. Și nimic din ceea ce fac în numele iubirii nu este iubire, ci întotdeauna altceva, un amalgam de numeroase lucruri: gelozie, mânie, ură, posesivitate, dominație, ego. Toate aceste otrăvuri distrug adevăratul nectar."

- Osho -
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick, Cris Tara, dora_5, anisia

acum 3 săptămâni 17 ore #444 de MarianaF
Replied by MarianaF on topic Citatul zilei
Chipul de pe Casa...
Se vor intampla multe evenimente pe planeta noastra.Eu ma voi concentra pe evenimentele din tara noastra si din Bucuresti(orasul in care am ales sa traiesc o perioada).
Cristalul de sub Casa Poporului s-a activat complet.Eu asteptam asta de prin 2012.Deasupra Casei mi-a aparut un cuplu divin.Un EL si o EA.Este vorba despre cel care este asteptat si mai este cunoscut cu termenul "trimisul".Acest "trimis" este format din doua persoane, o femeie si un barbat.Ei vor "guverna" Romania.Nu le-am vazut chipul, i-am simtit doar ca energie.
Nu vor putea sa-si faca activitatea, daca noi nu ne trezim spiritual.Asa ca...DESTEPTAREA, AM DORMIT DESTUL!!!
Daniel Găucan
P.S. Bucurestiul va trece printr-o purificare energetica accelerata.Sa ne fie de folos!!!

Timp creare pagină: 0.216 secunde
Motorizat de Forum Kunena