La mulți ani!

acum 1 săptămână 6 zile #7 de Nick
Replied by Nick on topic La mulți ani!
La mulți ani, sărbătoriților de azi!
8. 11. 2019.

Și o melodie, cu care m-am trezit fredonând-o de dimineață, ca dedicație!

:kiss: :heart:

:red-hat: Heeeiiiii! Pe aici?!
Sau, nu se trece?! :side:

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 săptămână 5 zile - acum 1 săptămână 5 zile #8 de -Principesa-
Replied by -Principesa- on topic La mulți ani!
Amintiri... undeva, candva!!!! Pentru gradinarul grijuliu al sufletului meu!
La multi ani cu ocazia zilei onomastice!

"Odata cu toamna, am deschis usa ruginita a sentimentelor mele. Acolo, am gasit frunze de anul trecut cazute pe jos. Batea vantul. Ploua. Era frig. M-am dezobisnuit sa mai intru pe aceea usa. Acum eram surprinsa de ce am gasit dincolo de ea. O incapere parasita cu ferestrele larg deschise in care-si facura cuibul doua randunele. Intr-un colt sta aruncat bagajul dorintelor. De un colt atarna vulnerabilitatea si intr-un cufar bine inchis statea aruncata o haina veche a dezmierdarii. Si a venit din nou toamna. Nu stiu cat va mai rezista camera subreda a sentimentelor. Este supraincarcata. E plina de bagaje, de cufere si de deceptii vestejite. Pe fereastra prafuita dinainte de vreme, intra timida o raza de soare. E speranta. Vrea sa lumineze camera. La lumina ei, parca lucrurile nu mai par asa moarte. Imediat va pleca toamna. Imi va fi dor de culoarea rosie-galbuie a melancoliei. Nu contează. Vine un alt anotimp cu sentimente albe, mai puternice. Poate ca va deschide usa sentimentelor cu totul si o va tranti de perete. Atunci voi sti cu adevarat ca a intrat un nou anotimp in camaruta mea. Ce fac cu timpul!?...Astept timpul sa-mi vorbeasca... astept ajutor, astept calauzire...."

alinailioi.ro/camera-cu-de-toate/
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 1 săptămână 5 zile #9 de -Principesa-
12.9.2015.

"Las visul sa zboare. Am adunat cioburile viselor zdrobite, ma despart de ele. E trecutul meu, Incerc sa-mi fauresc un vis mai minunat, decat tot ce am visat vreodata. E viitorul meu. Iti multumesc ca esti aici. Iti multumesc ca existi. Iti doresc ca picurile de bucurie si fericire sa-ti inunde sufletul. Ai un suflet nobil. Permite-mi te rog sa am un loc cat de mic in sufletul tau. Nu-ti cer nimic, doar un coltisor din sufletul tau. "🙂

acum 1 săptămână 5 zile - acum 1 săptămână 5 zile #10 de -Principesa-
5.10.2015.

"Ingrijesc si daruiesc cu mare drag si iubire floarea SINCERITATII din sufletul meu. Ti-am vorbit din inima. Multumesc ca m-ai ascultat. Daca cineva iti raspunde prin tacere....... ce inseamna!?😞
Te mangai cu cuvintele fiindca nu pot cu mainile. 🙂
Ce frumos vorbesti, dar esti prea posesiva pentru gustul meu."

Capsula timpului

Timp creare pagină: 0.196 secunde
Motorizat de Forum Kunena