Horoscop zilnic pe instagram!

Visele lui Nick -III- 2020

acum 1 lună 3 săptămâni #319 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick -III- 2020
07.08.20

Zilele astea cam amestecate...

L-am visat iar pe V."pește"!!! Din liceu.
Avea o fetiță. Și stăteam față în față cu fetița.
Parcă îi dădeam cazare...

Atât reținut.

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 lună 2 săptămâni - acum 1 lună 2 săptămâni #320 de Nick
09.08.20

O " entitate " masculină voia să mă influențeze. Nu putea. Încearcă apoi o entitate feminină, ce se cunoștea cu cealaltă. Nici aceasta nu putea,și mă întreabă " de ce? ", "cum?", de nu poate... Că doar avea o mare putere de " influență ".De pătrundere în " minte ".

Nu pot spune că era negativă.

Iar eu răspund :" pentru că nu mai am apă în mine, sunt doar lumină. În capul meu este doar lumină! Că dacă mă uit în interiorul meu, mă uit cu ochii minții/cu mintea, văd doar lumină în capul meu. "

:S

Mi-am adus aminte citind despre apă.

Când m-am trezit țineam minte doar că am visat un vis pe care l-am mai visat. Că se întâmpla ceva fix la o anumită dată. Da', uite că am uitat despre ce era vorba în visul visat... :(

Să zic, aproximativ 6:00

Hm! Structura apei poate fi modificată prin vibrație,gând. Vezi experimentul lui... nu-mai-știu-cum-îl-cheamă.
Lumina, nu se poate influența prin gând?!?!

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 1 lună 2 săptămâni - acum 1 lună 2 săptămâni #321 de Nick
Numele lui nu-știu-cum :Masaro Emoto!

"Intr-o conferinta exceptionala pe care Masaru Emoto insusi a sustinut-o in Romania , ilustrand prin imagini rezultatele experimentelor sale, a spus: "Apa are puterea magica de a da nastere tuturor lucrurilor si de a pastra informatia. In stadiul de fata, suntem aproape in totalitate apa, dupa nastere suntem peste 80 la suta apa, apoi sintem 70 la suta apa, pentru ca, dupa virsta de 60 de ani, sa devenim apa tot mai putin. Ce se intimpla cind sintem doar 50 la suta apa? Ne ridicam la ceruri. De ce nu putem trai fara apa? Pentru ca ea transforma energia si informatia".

"Creierul are in componenta sa 90 la suta apa, ceea ce explica intr-un fel capacitatea acestuia de a transmite mesajele catre toate organele cu viteze uluitoare"

:huh:

amira-spiritualitate.blogspot.com/2010/0...rtanta-apei.html?m=1

Citind comentariile

"Apa este ultima stare de agregare inainte de eteric"

Ups!
Mă dezintegrez?!

.............

"Etheric energy is the key to understanding the nature of light. This vital life energy is a metaphysical, primary energy which, when stepped down and converted, becomes physical electric energy. Our physical bodies are made of matter which consists of electric energy. People in the realms of the afterlife inhabit spirit bodies which consist of etheric energy.

Our eyes don’t see spirit people because physical eyes don’t see etheric energy or etheric matter. Cosmologists have detected the presence of huge amounts of etheric energy and matter in space but, because their eyes don’t see these things, they call them “dark energy” and “dark matter.” That’s rather ironic. Wolfgang assures me that, with spirit vision, etheric energy is not dark at all. Quite the opposite. To him, the air is filled with what looks like a sunlit mist because he sees that energy in the air.

There is an etheric energy component to light. In its free-to-travel form, light is charged with etheric energy in addition to its well-known electric and magnetic energies. In fact, the nonphysical etheric energy encases and shrouds the physical electromagnetic energy from view. When a particle of light hits a barrier, or is deflected by an obstruction, it loses its etheric charge and become visible to physical human eyes.

This happens because, when light hits a barrier and is forced to change course, its non-physical etheric energy component carries on as if no barrier had been encountered, much like a ghost passing through a physical wall. The physical (electromagnetic) component of the light, now diverted onto a different path and free of its nonphysical shroud, becomes visible."

Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: gallardo

acum 1 lună 2 săptămâni #322 de gallardo
Replied by gallardo on topic Visele lui Nick -III- 2020
@Nick
"Our eyes don’t see spirit people because physical eyes don’t see etheric energy or etheric matter."

Hmmmm..... parțial corect,
cei care au vibrația din 3D nu pot vedea întradevăr !

Eu în 5d vedeam cu ochii fizici "binele/răul" fix în ochii oamenilor din jur
și nu numai din ochii lor înțelegeam de care parte se află fiecare....

Sometimes you gotta run before you can walk
Următorul utilizator(ori) v-au spus Mulțumesc: Nick

acum 1 lună 2 săptămâni - acum 1 lună 2 săptămâni #323 de Nick
Mmmmm.....hm!!!

Da', ce-ar putea să însemne visul?! Că....e cam ciudat!

Păi na! Să zic că sunt lumină?!

Și!
Dacă țin cont că visele îmi cam prezintă și viitorul... :oops:

Cum s-o iau?! Hm... Ce părere ai? :flower:

PS
După cum observi, io,recepționez mesaju' Wi-Fi. Intrai!

De fapt, cum se traduce " nu mai sunt apă, sunt lumină "?
Asta este întrebarea.

acum 1 lună 2 săptămâni #324 de Nick
11.08.20

Io zic că în vise ne construim și viitorul.
De ce zic!
Iară am visat ce-am mai visat, dar am schimbat scenariul, iar în vis știam că am mai visat punctul central al visului.

Cam pe la 7:30 " construiam ".
Iar azi, față de multe-multe zile din urmă în care stăteam cuc de pe la 3:00, m-am trezit abia în jur de 8:00.

Zic io că am avut treabă cu construcția!

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Timp creare pagină: 0.116 secunde
Motorizat de Forum Kunena