Visele lui Nick -III- 2020

acum 1 săptămână 14 ore - acum 1 săptămână 14 ore #31 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick -III- 2020
A,da...eram într-o curte și un lup mare a sărit de undeva " de sus "...apoi am ieșit din acea curte în stradă... Am alergat pe diagonală să prind un autobuz, prietena mea mergea în drept spre el... Apoi undeva, un subsol, și un șarpe... Parcă era ceva cu galben...

Acu! De ce-am intrat la ora asta... 01:01!!!! ( când am scris "asta" m-am uitat să văd ce oră e)

Am primit un aviz la cutie.
Mă gândeam de unde o fi?!?! Zic, cred că e de la X.De unde așteptam ceva, dar...nu primisem nici o atenționare.
Mă duc la poștă. Coadă. Înaintea mea se pune întrebarea " de unde așteptați trimiterea? "
Pff!!! Zic, na! Dacă mă întreabă, ce-i spun!
Dau să dau telefon de unde mă așteptam , poate aflu!

În timp ce încerc să sun, mesaj! În capul meu!!! Îmi trece: E de /la/despre /în legătură cu problema "Y".

Totuși dau telefon. Răspuns :nu! Nica, de acolo.

Îmi vine și mie rândul. Dau ID-u '! Caută, fără să mă mai întrebe ceva. Vine. Văd.

Între timp tot îmi ziceam: mey, e de la " P" în legătură cu "Y".

Văd. E de la " C", în legătură cu " Y"!

Nu mă așteptam la absolut nici o trimitere nici de la "P", nici de la " C". ( P și C fiind interconectați)

" Y", fiind o problemă de rezolvat.

Deci, ce vreau să zic. " Cineva " îți vorbește, doar să știi să-l asculți!

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 săptămână 4 ore #32 de Nick
Care este cauza?

După postarea de mai sus, din miez de noapte, nu-ș ce-mi veni să fac exerciții. Fizice!
Câteva mișcări stânga - dreapta, în față - spate, lateral, rotații în ambele sensuri. Cu capul! Mamă! Și ce-mi troznea atlasul. Și axix - ul! Și, mai toate de pe acolo!

Nu mult. Să zic probabil 5 minute cu totul.

Ei!
Hai să mă culc.

Închid ochii și surprise!
Se aprinde lumina! Nu becul. " Beculețele " din cap!
A ținut ceva timp.

Hm!
Bioelectricitate?! E ceva în legătură cu materia cenușie. Neuronii din sistem. Au fost puși în mișcare de către mișcare! Și au generat lumina!

acum 6 zile 8 ore - acum 6 zile 7 ore #33 de Nick
Aș zice că asta e cauza: "Celulele, tesuturile si organele raspund prin excitatie biologica la excitanti, daca acestia reusesc sa le excite. O asemenea proprietate a structurilor vii poarta numele de excitabilitate.

In paragraful de mai sus apar patru termeni care trebuie definiti.

Excitantul sau factorul excitant consta dintr-o variatie suficient de intensa, de indelungata si de brusca a proprietatilor mediului, pentru a produce excitarea sistemului biologic.

Excitarea este fenomenul prin care excitantul modifica permeabilitatea membranei celulare pentru ioni; este vorba de deschiderea (sau inchiderea) portilor unor canale ionice si crearea, astfel, a conditiilor necesare celulei pentru a raspunde excitantului prin excitatie. Mecanismul biofizic al excitarii se confunda cu mecanismul prin care senzorii membranari comanda deschiderea portilor canalelor ionice. Acesti senzori sunt sensibili la variatii ale potentialului celular de repaus, ceea ce explica eficienta, in toate cazurile, a stimularii electrice precum si capacitatea PA de a se propaga prin intermediul curentilor Hermann. Canalele ionice din membranele postsinaptice asculta de comenzile receptorilor pentru mediatori, deschizindu-si portile de indata ce mediatorul s-a combinat cu receptorul. Orice factor fizic sau chimic poate deveni excitant (poate produce excitare) daca este capabil sa determine canalele ionice sa-si deschida (sau, dupa caz, sa-si inchida) portile.

Excitatia celulara este totalitatea fenomenelor ce au loc in celula ca urmare a excitarii ei de catre excitanti. Daca se poate spune ca excitarea este produsa de excitant, excitatia este in intregime opera celulei. Excitatia are aspecte electrice (potentialul electric de actiune), optice (modificari ale transparentei, refringentei si activitatii optice ale citoplasmei), radiante (emisie de radiatii infrarosii, vizibile si ultraviolete), chimice (hidroliza ATP, producere de amoniac etc.) calorice (producere sau absorbtie de caldura) etc."

daneremia.eu/curs/08notiuni_de_bioelectr...%20de%20ac%C5%A3iune

Prin mișcare, s-a produs o excitație a celulelor nervoase, ce au produs o cantitate mai mare de energie / electricitate, care a fost transmisă către glanda pineală.

"The pineal gland is the evolutionary descendant of our ancestors’ ability to perceive light."

www.chienergyheals.com/bioelectricity-qi-and-the-human-body/

PS

Pentru cine vrea să citească

humanlimbregeneration.com/how-can-humans...with-bioelectricity/

acum 6 zile 4 ore - acum 6 zile 4 ore #34 de Nick
Observ că sunt inventate tot felul de aparate care vindecă, regenerează, pe bază de lumină! Energie!

Un exemplu este :http://www.bioptron.ro/How-it-Works/Bioptron-Light-Therapy.aspx

De ce trebuiesc inventate tot felul de aparate, când corpul uman este,generator de lumină!

Lumină care, zic io, este blocată de factorii externi. De tot felul! Începând cu mâncarea care conține diverse substanțe. Apoi, bombardarea cu alte frecvențe din mediul înconjurător.

Hm?! Banu' să iasă!

Ca o concluzie.

Știința este foarte avansată. Dar nu pentru omul obișnuit.
Omul obișnuit e doar o masă! Un " utilaj ". Necesar până este înlocuit cu un alt "utilaj" , care nu mai cere nimic.

acum 4 zile 5 ore - acum 4 zile 4 ore #35 de Nick
15.02.'20

Apartamentul părinților. În fosta mea cameră, pe pat, haine noi pentru tata. Și o pereche de ciorapi.Dar murdari. Îi iau și îi dau la haine de spălat și zic că îi dau alții.
Urma să meargă undeva!

Observ că sângerez.Dau să intru la baie să mă curăț.

Apoi!

Intru în altă încăpere.Cam, celălalt dormitor. Începe o furtună groaznică. Iar un fel de uragan de viscol,ce mișca totul, ca un cutremur. Simțeam pe față puterea vântului și zăpada înghețată.

Furtuna venea dinspre Nord!

Totul se scufundă. Atât blocul cu apartamentul cât și celelalte clădiri din jur.
Am ajuns cumva pe terasa blocului. S-a transformat într-o " barcă ", apărea ca un capac alb de cutie de pantofi.
Fiind în ea,pluteam pe o suprafață, ca de apă, dar nu era apă.
Ajung în dreptul unei " movile albe ", cât un bloc de 10 etaje,sus pe coamă. Era din gheață și zăpadă. Acolo dau de mama. Întreb: ce faci? Vezi ce e în jur? ( cam așa a doua întrebare). Când a văzut, avea o stare ciudată, impacientată, supărată cumva, alunecă de sus printre gheață și zăpadă la baza movilei.
Plutesc, tot pe barca mea în jos, către ea.Nu o ating! Deschide ochii.

Mergeam apoi pe un pământ negru,în sensul de pământ roditor. Furtuna răsese tot de pe suprafață, toate imobilele. Dar în locul unde fuseseră aceste imobile, rămăseseră înfipte în pământ,precum niște copaci tineri abia plantați, niște cabluri electrice. Cam de 1 metru înălțime.

Mă gândesc apoi să-l sun pe fratele meu, să văd ce face, dacă a rezistat furtunii.

Mă trezesc.
Văd 01:14.

Tranzite

Pe 14 era ziua mamei, declarată pe 15.

Visul e interesant. Mai ales prin ceea ce s-a simțit.

Și altul. Cumva mă duceam la o mătușa. Zina. Iar. E tare bătrână. Să-i duc ficat și încă ceva ce se pune la drob. Cumpăr din astea. Vânzătoarea îmi pune de undeva pus bine, pentru că nu era la vedere, o cantitate mai mare. Costa mult și eu aveam 100 de lei. Trebuia să-mi ajungă și de o sticlă de vin roșu, pe care vroiam să o dau ficei ei, cât și de drum. Îi spun să-mi pună jumătate din cantitate,pentru că doamna pentru care vreau să iau e bătrână, și îi ajunge. Nu are nevoie de mai mult, doar să mai guste.
( Fiica,în realitate, este mult mai bolnavă decât mătușa. Mai bine se ține pe picioare mătușa [ soția fratelui bunicului din partea tatălui, cred că are în jur de 100 de ani ])

PS
Hainele pregătite pentru tata... O fi însemnând apropierea unei noi încarnări?! Dar îi modific " calea "?! Cu ciorapii te încalți! Și țin minte că l-am mai visat în legătură cu ciorapii... Că erau rupți.

Hm!

PS2
Când visez cutie de pantofi, e legat de moarte.

Fiind pe acea " barcă " în formă de capac de cutie de pantofi, se pare că am făcut o călătorie în lumea morților. Probabil că de aceea nu am atins nimic și nici nu am coborât din " barca " mea.

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

acum 4 zile 8 minute #36 de Nick
Încerc o traducere. Aștept și păreri.

Faptul că sângerez - o pierdere de energie vitală datorată acțiunilor făcute

Furtuna puternică - trecerea printr-o barieră a unei alte dimensiuni, dificil de trecut

Furtuna era într-adevăr ca o "perdea de furtună"

Cablurile electrice aveau o luminiță în vârf! Precum ochiul din vârful antenei unui melc. Din cauza asta am spus că erau cabluri electrice.

Pământul negru - ca mranița -

Dimensiunea asta în care eram aș zice că era zona în care se întrupau noile spirite / suflete.

Imobilele dărâmate - foste trupuri

......

Acolo de unde am făcut cumpărături, erau și alte persoane. Dar nu aveau la dispoziție posibilitatea de a achiziționa acele organe. ( Am avut un fel de privilegiu). Aș zice că sunt organe vitale.
Banii ce-i aveam reprezintă energie. Probabil la momentul respectiv aveam 100%. Puteam da. Luând necesarul pentru a ajuta pe cele două doamne.
Vinul - ar fi, iarăși, viața
Visul doi, în jur de 7:00

Știu că am mai avut activitate nocturnă în care am ajutat persoane, ca un fel de vindecare.
Un caz este al unui unchi, căruia i-am curățat " burlanele casei ".
De unde fusese programat la operație pe carotide ( fiind înfundate) cu șanse minime, nu a mai făcut operația. Asta, acu vreo doi ani.

Na! Acum fiecare crede ceea ce vrea.

* erată
Doamna în vârstă are în jur de 90-92, nu 100.

Timp creare pagină: 0.136 secunde
Motorizat de Forum Kunena