Visele lui Nick -II-

acum 1 săptămână 13 ore #139 de Nick
Replied by Nick on topic Visele lui Nick -II-
14.04.

O încăpere. Un șifonier. Tata căuta în șifonier. Întreba dacă unchiul X nu are nici o pereche de chiloți în șifonier.
Ciclu, sau sânge, cu cheaguri pe chiloții.

În București.
Dintr-un punct, o fată sărind, făcând un salt mare, și ajungând în " boscheți ", gard viu, prin zăpadă.
Din același punct, drum spre un spital, camera 167,neurologie.

Birou, colega mea îi spusese ceva șefului.
Eu spun altceva, după care colega începe să plângă și fuge/ pleacă.

O pagină A4, scrisă până jos. Pe penultimul rând scris 23 spre sfârșitul rândului ,după care se repetă 23 pe ultimul rând după vreo două-trei cuvinte, fără rost. Pe verso se începe a se scrie primul rând dar se oprește tot cam după două-trei cuvinte scrisul. Nu rețin ce s-a scris.

Amestecătură mare...
Astral inferior.
A plouat ieri,asta-noapte,... Chestii cam nașpa...

JayD.Un amestec de energii astrale și praf din stele.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 1 săptămână 11 ore - acum 1 săptămână 11 ore #140 de Nick
1.
Se spune că atunci când plouă visezi morții.
Consider că lucrul acesta este valabil din cauză că datorită condițiilor atmosferice au acces la astralul inferior marea majoritate a oamenilor, care rareori pot ajunge în astralul superior,sau nu pot reține evenimente din astralul superior.

Este o teorie proprie.

2.
Unchiul X,este tatăl verișoarei căreia "nu-i plac" visele mele. Și pe care chiar am visat-o zilele trecute, dar nici nu mai știu cum...Ceva gen că nu am mai vorbit demult, ceea ce este foarte adevărat. Ceva de " un telefon ".
Din 4.08.'18, am impresia,nu am mai vorbit. E o poveste.

3.
Hm...e o chestie. Fiica colegei, născută pe 14,Pești ( parcă, nu-s foarte sigură... Pești / Berbec?!,dar tind spre Pești ) , în urmă cu 23 de ani, sau 22.
Și io visez pe 14.

4.
Legat de visul din 13.

Cu siguranță, mașina reprezintă " vehiculul " cu care te deplasezi în astral.

Aș spune, că " zona aridă " reprezintă astralul inferior. Pentru a trece în zonele superioare tre să treci și prin ăsta.

Cam atât la " explicații ".

PS
Și 5.
Bănuiesc că " chiloții ", au legătură cu energia vieții. Na', ce vrei?! Chiloții acoperă coccisul, unde este localizată această energie!
:flower:

6.
Și!
Cred că ceea ce vezi în astralul inferior sunt evenimente ce se pot petrece în timpul "viitor - apropiat". Sau s-au petrecut " de curând ". Legat de "chestii pământești".

acum 6 zile 14 ore - acum 6 zile 14 ore #141 de Nick

Nick a scris: 13.04.

Mergeam într-o mașină spre un loc deosebit împreună cu soțul și copilul.
Drumul părea arid. Locul spre care mergeam era ca o oază.
Ajungem la o intrare pe care o știa lumea. Spun: mergem puțin mai încolo, este mult mai deosebit, știu eu o altă zonă.
Acolo erau ca două heleșteie. Unul în stânga altul în dreapta.
Soțul intră în cel din stânga. Se afundă apoi iese la suprafață. Trupul strălucea de parcă erau solzi în lumina soarelui. Copilul sare în cel din dreapta, dar atinge cu piciorul stâng marginea și se lovește. Intervin și trece.
Am apoi impresia că eu am fost în cele două ipostaze.
Cumva yin yang...

De ce spun yin yang
" soțul " stătea în dreapta mea și s-a dus în helesteul din stânga. " copilul " era în stânga mea și s-a dus în helesteul din dreapta. ( a făcut un fel de luxație la glezna stângă când a sărit în apă)

În tot acest timp am avut impresia că sunt însoțită de " cineva ", profesor ceva....

PS
Ăstă noapte, cum nu aveam somn,mă uitam pe tavan. Văd câteva flash-uri de lumină, colorate cumva,și păreau că se deplasează cu viteză mare.

Consider că visul are legătură cu Flăcările Gemene ale Sufletului

"Una din Legile Universale este Legea Polaritatii: masculin si feminin. Si sufletul are aceasta polaritate de feminin si masculin, manifestata prin cele doua flacari gemene ale aceluiasi suflet, in conformitate si cu Legea Corespondentei: ” precum sus asa si jos”. Cand ne referim la flacarile gemene in manifestare fizica, vorbim, literal, de un suflet si doua corpuri, mai exact doua polaritati opuse ale aceluiasi suflet. In manifestare tridimensionala vorbim de o femeie si un barbat, ca manifestari intregi ale aceluiasi suflet, asta daca aleg ambele aspecte ale sufletului sa vina deodata in manifestare. De-a lungul incarnarilor in 3D, vin cate unul in manifestare, iar celalalt aspect ramane in alte dimensiuni si-l sustine energetic, prin iubire neconditionata, in experimentarea experientelor alese. Pentru a intelege acest concept trebuie inteles mecanismul creatiei sufletelor si totodata mecanismul evolutiei in multidimensionalitate.

Doar in ultima existenta din dimesiunea a treia , cand lantul karmic este incheiat, pot alege sa se incarneze impreuna cele doua aspecte ale aceluiasi suflet , cele doua flacari gemene,

si doar atunci se poate face reuniunea lor in planul fizic, pentru a ascensiona impreuna in alte dimensiuni."

Mi-a luat ceva timp...

Până să găsesc descifrarea aici

caleasprelumina.wordpress.com/2015/01/26...-si-flacara-geamana/

acum 5 zile 13 ore #142 de Nick
Reamintit de prin 2015,cred.
Vis cu râul, vaporul, podul pe sub care trecea vaporul, zborul pe deasupra râului alături de prietena mea,aterizarea ei pe malul drept, a mea pe vapor... Cam ăsta a fost, scris pe " clasic " din câte îmi amintesc.
Are în comun acea încrucișare / intersecție de drumuri. Și un defazaj la aterizare.
Mai trebuie lucrat la sincronizare.Până când cele două corpuri ajung una!Puțin, zic io.Deja este o mare diferență între cele două stări redate în vis.

acum 4 zile 12 ore #143 de Nick
17.04.
Plecam cu un mijloc de transport, dimineața, mașină / tren, către "prima iubire". Intru în casă, prin " toate camerele ".Mă îmbrac cu niște haine colorate, cu frunze/flori/fluturi imprimate,multicolore. Văd picioarele ( de la genunchi în jos) mai mult stângul!!!. Spun că trebuie să plec ca să prind mașina / trenul de după amiază ( 15::30?! parcă) să nu mă prindă noaptea pe drum.

:huh:
Oare, sufletul călătorește să-și întregească părțile?!
Aș spune că da.

acum 4 zile 12 ore #144 de Nick
Întâlnire " predestinată "

:)

Când tre să-ți aduci aminte, dai de toate informațiile ajutătoare! Pentru analiză subiect!!!

Acest mesaj are o imagine atașament.
Te rugăm să te conectezi sau să te înregistrezi pentru a-l vedea.

Timp creare pagină: 0.409 secunde
Motorizat de Forum Kunena